Menu Zavřeno

Svetlo do kúpeľne a na toaletu

Často vyriešime veľmi jednoducho, inštaláciou jedinej lampy, či osvetlenia. Pritom technológie LED nám dnes umožňujú doslova vyhrať sa s konštrukciami, technikami a inštaláciou.
Osvetlenie kúpeľne môže byť aj neobyčajné
Stavebné prvky pri rekonštrukcii či výstavbe kúpeľne je dobré riešiť už s premýšľaním a predvídaním očakávaného svetelného efektu. Samozrejme, vyriešiť osvetlenie touto cestou je drahšie, ako sa obmedziť na jedno miesto, privedenie elektriny priamo do stredu nad hlavu, no ak ešte nemáte stavbu kúpeľne celkom vyriešenú, počkajte. Premyslite si, či nakoniec nezaujme niektorá z nasledujúcich inšpirácii. Jednoducho nech ani na tomto mieste nie je osvetlenie len tak obyčajné. Skúste to neobyčajné.luxusní koupelna.jpg
Nejde o výrazné presvetlené riešenia. Jednoducho využívajú konštrukciu a tvar samotnej miestnosti. Niektoré zámerne zvýrazňujú vaňu, iné priestor pri umývadle. Zvolením vhodného ovládania sa dá docieliť aj tónovanie, či intenzita a aj funkcia osvetlenia.
Osvetlenie do kúpeľne po estetickej stránke
Osvetlenie do kúpeľne musí pôsobiť príjemným a pokojným dojmom, nie príliš silné, pretože to vskutku nie je príjemné počas trávenia v kúpeľni keď si užívate svoj relaxačný kúpeľ. Led svietidlá sú krásne a skutočne do kúpeľne ladia či už po tej estetickej stránke modernosti alebo len z toho dôvodu, že sú proste príjemne ladené do kúpeľne a pôsobia dojmom relaxačnosti.osvětlení koupelny.jpg
Nezabudnite tiež na WC
WC je tiež veľmi používaný nazvime to kútik, ktorý často navštevujeme- určite aspoň raz za deň. Potrebujeme sa však cítiť vo WC príjemne, aby sa nám príjemne vylučovalo. Bez svetla to však nepôjde, by sme sa cítili úzkostne a efektivita vylučovania by bola nulová. Silné svetlo tiež nie je výhrou, pretože, ak trávime na záchode dlhšiu dobu mohlo by to mať na nás negatívny vplyv. Najlepším riešením bude tiež led svetlo, ktoré nebude tak silné. Bude pôsobiť dojmom jemného osvetlenia, ktoré nebude pôsobiť rušivo.
Oba spôsoby osvetlenia, či už v kúpeľni alebo na záchode sú potrebné, aby sme sa cítili príjemne, či už pri relaxačnom kúpeli alebo práve vtedy, keď potrebujeme chvíľku na vyprázdnenie. Myslím si, že každý s tým slúži.