Menu Zavřeno

Erotické služby ako ich nepoznáte

O ženách, poskytujúcich najstaršie remeslo sa síce na verejnosti veľmi nehovorí, ale predsa len sú tu. A keďže existujú a mnohým erotickým salónom sa darí, znamená to, že je o ich služby i záujem. Oproti minulým desaťročiam dokonca stúpa. Kto a prečo ich vyhľadáva?
Napriek tomu, že pri styku s prostitútkou môžu hroziť rôzne pohlavné ochorenia, podľa známeho sexuológa zo susedného Česka Radima Uzla, sex s prostitútkou vyhľadáva každý piaty muž. Aspoň každý piaty to priznáva, takže ich teoreticky môže byť ešte o niečo viac. V porovnaní s prieskumami spred niekoľkých rokoch počet mužov vyhľadávajúcich erotické služby mimo domu rastie. Avšak, na druhej strane väčšine mužov je kupovaný sex protivný.

girl-1736419_1920
Niektoré ženy napríklad odmietajú orálny sex alebo iné spôsoby milovania, ktoré sa mužom páčia. Preto je najjednoduchším riešením pre nich zaplatenie si erotickej služby Privatportal, po ktorej túžia. Nehľadajú si milenku, jednoduchšie je v prípade potreby využiť ponúkané platené služby. Milenka znamená istý druh záväzku, i keď, samozrejme, omnoho voľnejší ako partnerský vzťah, ale predsa. Po sexe s prostitútkou len zaplatia a nič nepokračuje. Navyše milenka očakáva tiež svojim spôsobom, že bude zaplatená. Ďalším rizikom, ktoré oproti mileneckému vzťahu návšteva erotického salónu minimalizuje, je šírenie klebiet – v salóne je menšia šanca, že stretnú niekoho známeho ako pri komunikácii s milenkou. Navyše muži, ktorí vyhľadávajú služby prostitútok, chodia väčšinou do od bydliska vzdialenejších salónov, neraz v rámci skutočnej, či vymyslenej služobnej cesty.
Existujú prakticky tri základné druhy mužov, respektíve dôvody, ktorí platený sex vyhľadávajú. V prvom rade sú to muži, ktorí z rôznych dôvodov nemajú stabilnú partnerku (najčastejšie muži vo veku do 30 rokov a nad 55 rokov) – napríklad tí, ktorí uprednostňujú pracovný život a profesijný rast, namiesto budovania stabilného zväzku, muži, ktorí prežili sklamania, či majú problémy nájsť si partnerku alebo tí, ktorí partnerku jednoducho nechcú, pretože sa nechcú viazať. Ďalším typom sú muži, ktorí majú partnerku, avšak nie sú v sexuálnom živote uspokojení, žiadajú viac, či iné – to, čo im partnerka neposkytuje. A nakoniec existujú muži, ktorých sex s prostitútkou jednoducho vzrušuje bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú partnerku.

služby soukromé
Holandskí sociológovia na základe prieskumu určili tri hlavné typy klientov erotických salónov z trošku iného pohľadu. Pre takzvaného biznismena je styk s prostitútkou obchodnou záležitosťou, klient „romantik“ sa snaží nadviazať s prostitútkou vzťah a tretí typ – misogyn potrebuje demonštrovať nad prostitútkou svoju nadradenosť, býva agresívny a neraz sa nepodvolí ani v takých veciach ako je používanie kondómu.
Vo všeobecnosti sa dá povedať, že sex s prostitútkou je jednoduchší. Nemusia dbať o spokojnosť ženy, ani o to, aby si ju nejakým spôsobom získali, či aby sa k nej vyberane správali. Potvrdil to aj prieskum, ktorý urobili austrálski vedci. Hlavným motívom mužov, ktorí vyhľadávali služby prostitútok bol fakt, že pohlavný styk s prostitútkou je menej komplikovaný ako súlož s inou ženou, motívom veľkého počtu mužov bola vysoká potreba sexu a vysoké percento respondentov uviedlo, že jednoducho mali chuť vyskúšať si v sexe inú partnerku.
Takmer 60% tvrdilo, že nehľadajú v erotických salónoch citový vzťah. A ako sme už spomínali, najčastejšie vyžadovali od prostitútok orálny sex, ktorý ich partnerka odmietala, respektíve im nedopriala tak často ako po ňom túžili. Niektorí muži si v salónoch „riešia“ neúspech u žien. Avšak sú i takí, ktorí návštevu luxusného erotického salónu považujú za istý status – jednoducho chcú sa pochváliť a ukázať, že aj oni na to majú.